آیا چوب مسواک واقعا مفید است؟

بعضی سؤال می کنند اگر مواد موجود در چوب اراک را جدا کرده و در خمیر دندان به کار ببریم آیا همان تأثیر چوب اراک را دارد و همان کار را انجام می دهد؟

یک از بزرگترین دانشمندان علم دندانپزشکی در جهان به این سؤال پاسخ گفته است. وی با انجام تحقیقات و آزمایشات بسیار و صرف هزینه فراوان مواد موحود در چوب اراک را استخراج کرده و به صورت خمیر دندان درآورده و نام آن را  Qualimeswaks  گذاشت، این خمیر دندان توسط یک شرکت سوئیسی به نام “فارما بازل لیمتد” در بازار عرضه شد، اما تأثیری که در چوب اراک بود در این خمیر دندان وجود نداشت.

علت چیست؟
دلیل این قضیه به وجود ترکیبات شیمیایی فراوان در چوب اراک بر می گردد. این چوب حاوی عناصر دیگری هم است که تنها بعد از واکنش با بزاق دهان ظاهر می گردند و ناباورانه، در بزاق ترکیبات جدیدی یافت شد که در عصاره آزمایشگاهی اراک یافت نشده بود.

این ترکیبات از کجا آمدند؟
دانشمندان بعد از تجزیه و تحلیل های دقیق دریافتند که این ترکیبات در اصل جزو ترکیبات اراک طبیعی است، اما این درخت دارای ترکیبات دیگری نیز هست که تأثیر آن تنها زمانی آشکار می شود که با آنزیم های بزاق دهان ترکیب شود، بعد از ترکیب در بین دسته های باکتری های مضر دهانی جولان کرده و در زمانی اندک می تواند ۹۷% میکروب ها را از بین ببرد.
علاوه بر آن، نیرو های سه گانه ای هست که چوب اراک را متمایز می  گرداند و آن نیروها عبارتند از:”میکانیکی – شیمیائی – حیاتی”
اما چوب اراک، بدون ایجاد اختلال در توازن طبیعی بدن انسان، تمام نقش ها و وظایف خود را انجام می دهد، و بلکه بالعکس به بدن انسان کمک می کند تا به بهترین و بالاترین درجات توازن طبیعی ممکن دست یابد.
علاوه بر این، برخی از حالات مسمومیت کودکان آمریکایی در نتیجه خوردن ماده فلوراید موجود در خمیر دندان نیز مشاهده شد
علاوه بر این، گزارش های صادره از ( A.D.A) جمعیت داندان پزشکان آمریکا بیان می کند که مسواک پلاستیکی، به دلیل عدم قدرت آن بر نفوذ به لایه مخاط دهانی (ماده بزاق)، بر فعالیت باکتری ها تأثیری ندارد و فقط آن ها را می پوشاند و همان تکه مسواک چوبی، به دلیل داشتن خاصیت کشش و انجذاب، است  که قادر به کشتن باکتری ها می باشد.
هم چنین گزارش های صادره از انجمن دندان پزشکان آمریکا حاکی از آن است که بعد از ۱۴ روز استفاده از مسواک پلاستیکی، باکتری ها بر روی آن رشد می کنند.
حقیقت همین است که دشمنان اسلام هم به آن اعتراف کردند

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 2 =